top of page

 

 

Dernek Amacı

Bütünsel Sağlık ve Ekoloji Derneği ( BÜSED ); Bütünsel / holistik (bedensel, zihinsel, ruhsal ve çevresel) sağlık bilincinin ve ekolojik yaşamla beraber temiz çevre ve yeşil kimyasal kullanımı bilincinin toplumda geliştirilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur. Aynı zamanda dezavantajlı bireylerin, grupların ve gençlerin-genç hissedenlerin hem bütüncül sağlık bilinciyle ve hem de ekolojik yeşil çevre bilinciyle gelişmelerini amaçlar, bunu tesis etmek için diğer STK’lar ile yerel, ulusal, uluslararası projelere katılarak sosyal faaliyetleri organize eder.  Bu amaçla PIC numarasıyla Avrupa Birliği Eğitsel Faaliyetlerinde etkin görevler içindedir.

Faaliyet Alanı

Dernek; bütünsel sağlık bileşenlerinin, yeşil kimya prensiplerinin araştırılması, Türkiye’de ve Dünya’da araştırılmış ve uygulanan yöntemlerin faydalarının sağlık ve ekoloji alanındaki ilgili kişi ve kuruluşlarla paylaşılması ve bilimsel araştırılmasına teşvik için akademik alandaki ilgili kişi ve kuruluşlarla paylaşılması, toplumda yeterince anlaşılması, yaygınlaşmasında  dezavantajlı bireyler ve gençler için sosyal alanda tüzük amacına uygun faaliyet gösterir.

Doğru olanı, kişi henüz hasta olmadan ve çevre henüz kirlenmeden yüksek maliyetli ve uzmanlık gerektiren tedaviler ve geri dönüşüm ekipmanları yerine, koruyucu sağlık  ve ekolojik yönemleriyle sağlıklı ve iyilik halinde ( wellness ) kalmak.

Hem bedensel hem de zihinsel tam ve bütün olmak, sağlıklı olmak. 

Bize Katılın

İster yetişkin ister genç olun siz de derneğimize üye olarak bölgesel, ulusal ve uluslararası etkinliklerimizde aktif görevler alabilirsiniz.

Derneğimiz, tüzük amaçlarını gerçekleştirmek için şu an her hangi bir ticari faaliyet yapmadığından dolayı gelirlerini üyelerden aldığı cüzi yıllık aidatlardan ve yapılan bağışlardan karşılamaktadır.

Derneğimize üye olarak ve / veya dışarıdan, gönüllü çalışmalarla bireylerin ve toplumun bu konuda farkındalığının artmasına yardımcı olmanız da bizi çok memnun edecektir.

 

( Kayıt bedeli 100 TL. Yıllık Aidat bedeli 100 TL'dir )

 

BÜSED
bottom of page