top of page

ASTROLOJİ

Kendimi, hayatı ve evreni okuduğum, gördüğüm, duyduğum ve deneyimlediğim kişisel gelişim yaşamımda Carl Gustaw Jung'un çalışmalarını incelerken astroloji ile karşılaştım. (Kendisi insana ve yaşama bütünsel bakan ve astrolojiyi de terapi ve kuramlarında kullanan ufuk açıcı bir insandır). Çalışmalarıma ilk başladığımdan bu yana, astroloji hakkında birçok astroloji kitabı okudum ve onlarca farklı eğitmenden uluslararası ve yerel sertifikalı eğitimler aldım. Astrolojinin sadece burç yorumlarından fersah fersah çok derin kapsamlı ve hayatın şifrelerini veren popüler veya gerçekdışı bir akımdan çok daha fazla şey olduğunu gördüm, anladım. Astrolojinin uluslararası sembollerinin ve kadim lisanının arkasında geniş bir potansiyel bilgelik alanı olduğu, yaşamın kendisine ait yasa ve bakış açılarının daha derin bir anlayışla gösterdiğini sezgisel olarak da hissettim. O yüzden astroloji benim için yaşamın tüm şifrelerini veren bir ilim ve bilgelik sanatı.

 

Astroloji hakkında her yeni bilgi edindiğimde (Özellikle de popüler kısmı değil daha derin ezoterik ve içsel kısmı) insanı sosyolojiyi  hayatı evreni nasıl bu kadar net ama şifreli gösteriyor diyerek şaşkınlığım ve ona karşı tutkum daha da artıyor. Hem bilim temelli biri hem de insan ve hayata dair kendimde donanımlı biri olarak astrolojinin yakın gelecekte hak ettiği yeri her platformda alacağına gönülülden inanıyorum. Bu temenni değil geleceği sezen ve az çok gören biri olarak da bu tam bir tespitimdir.

Peki, astroloji nasıl böyle yüksek doğrulukta çalışır? Neden kişi doğduğunda o an gökyüzündeki Güneş ve Ay başta olmak üzere gezegen, astroit ve yıldız konumları ve açıları o kişinin yaşamını etkiler? Zamanı anlama ve okuma ilmi olan astroloji hangi durumlarda ve ne zaman kendini deşifre eder? Tüm bunlar ezoterik, okült ve karmik astroloji ekollerinde gizlidir. Ta ki kişinin kendini ve evrensel sistemi bilme zamanı gelene kadar...

  • X
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • YouTube Sosyal Simge
bottom of page