top of page
Krem

 

Çoğu insan kremleri neredeyse her gün uygulamaktadır. Ancak birçok kişi kremlerin içerisindeki maddelere önem vermeden doğrudan cildine uygulamaktadır. Bu durum cildinize zarar vererek kırışmasına bile neden olabilir. O yüzden  kremlerin  doğal olmasına ve riskli kimyasal madde içermemesine dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda cilt yapınıza göre ürün kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde cildiniz zarar görebilir.

Kremlerin cilt yapınıza uygun olması son derecede önemlidir. Her insanın cilt yapısı birbirinden eşsizdir. Çoğu insanın hassas ve cilt rahatsızlıklarına yatkındır. Bu nedenle kremleri bilinçsiz bir şekilde kullanmamanız gerekiyor.

Kremin içinde bulunan standart kimyasalların büyük kısmı:

Su, Gliserin, C12, 15 Alkil Benzoat, Stearik Asit, Cetyl Alkol, Sodyum borat, Sorbitol, Dimetikon, Phenoxyethanol, TEA, Allantoin, Propylene Glycol, EDTA, Metyl Paraben, Quince Extract, Propyl Paraben, Menthol, Tocopheryl Acetate, Butyl Paraben, Potassium sorbate,

     Besleyici Krem yapımı ... 

Nemlendirici Yapımı ...

Sarı Kantaron Merhemi Yapımı ...

Aromatik Yağ Yapımı....

 

Güneş ışınları, D vitamini aktivasyonu, fiziksel ve zihinsel enerji vermesi gibi faydaları olsa da morötesi (UV) ışınlar bakımından cilt ve gözler için hayli risklidir. UV farklı türleri vardır. Bunlar: 

UV-C (200-280 nm),

UV-B (280-320 nm),

UV-A (320-400 nm).

UV-C biyolojik olarak en çok zarar veren radyasyon türüdür ancak ozon tabakası tarafından filtrelenir.

UV

Oksidatif stres, organizmadaki serbest radikallerin normal miktarını aşması anlamına gelmektedir. Serbest Radikal

 

Moleküler düzeyde hem genetik, hem epigenetik hem de reaksiyon dengesi açısından olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu durum, bahsedilen yollar vasıtasıyla başka bir takım sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir.

SPF Nedir?

Sun Protection Factor teriminin ilk harflerinden oluşan SPF, Güneş Koruma Faktörü

 

Güneş ürünlerinde en çok tercih edilen SPF30 ve SPF50 ürünlerdir.

Öğle saatlerinde güneşe maruz kalacaksanız SPF50 ve üzeri koruyuculuğa sahip ürünler kullanmanız önerilir.

 

Güneş koruma faktörü bir diğer adı ile SPF, yanlış bilinenin aksine ürünlerin koruyucu etkisini değil koruma süresini temsil etmektedir.

 

Güneş Kremi Yapımı ...

bottom of page